Hemoroidal Hastalıklar

LAZER İLE HEMOROİD CERRAHİSİ

Cerrahi bir işlem gerektiren 2. , 3. ve 4. derece hemoroid yastığının çıkarılması durumunda, lazer tedavisi hastanın ağrılı dönemlerinin geçmesi açısından iyi bir sonuç verecektir. Lazer hemoroidoplasti anestezi altında, kontrollü lazer enerjisi uygulanarak hemoroid yastıkçıkları içeriden yok edilir. Lazer hemoroidoplasti bağırsak mukozası ve anüs etrafındaki kas  yapılarda yüksek derecede koruma sağlar. Mukoza altına uygulanan kontrollü lazer enerjisi hemoroidal büzüşmeye ve yeni bağ dokusu oluşmasına yardımcı olur.  Bu, aynı zamanda sarkma oluşmasını veya tekrarlamasını da engeller. Geleneksel cerrahi yöntemlerden farklı olarak  kesi yapılmadığından veya dikiş atılmadığından iyileşme süreci daha iyi sonuç vermektedir. Hasta bu girişim sonrasında  daha az ağrı hisseder ve normal aktivitelerine daha kısa sürede dönebilir.

Lazer Hemoroidoplasti ameliyatı 3 yıla yakın süredir başarıyla uyguladığım bir tedavi yöntemidir. Ameliyatı rejyonel anestezi (spinal anestezi, belden ilaç verilerek) ile uygulanmakta yaklaşık 20 dakika kadar sürmektedir. Aynı gün önemli bir sorun olmadıkça taburcu olunabilmektedir. Ameliyat sonrası klasik dikişli ameliyat gibi şiddetli ağrı olmamaktadır. Oldukça iyi tolere edilmekte, ağrı şiddeti klasik ameliyata kıyasla çok düşüktür. Herhangi bir hemoroid krizinde çekilen ağrı ile kıyaslanamaz bile. Hafif sızı ve bir kaç damla kadar büyük abdest sonrası kanama bir hafta kadar sürebilmektedir. Tamamen iyileşme (hiç şikayetin kalmaması) yaklaşık 2-3 hafta sürmektedir. Sonrasında ise herhangi bir yineleme olmamaktadır. 

Şimdiye dek 150'nin üzerinde hasta ameliyat oldu ve memnuniyet düzeyi üst seviyededir. Yurtiçi ve yurtdışından ameliyat olmaya gelen insanlar sonuçtan memnun kalmaktadır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.